Діти і солодощі


Більшість малюків - жахливі ласуни. Часом здається, що була б їх воля - все сніданки, обіди та вечері складалися б виключно з тістечок, морозива і цукерок. Так скільки цукру потрібно дитині, і коли потрібно обмежити вживання солодощів?

Любов до солодкого закладена в дитині на генетичному рівні. Перше харчування в житті немовляти - це грудне молоко, солодкість якого надає молочний цукор - лактоза. При штучному вигодовуванні з молочними сумішами дитина отримує лактозу і мальтозу. Введення прикорму розширює асортимент джерел вуглеводів - фруктові та овочеві соки, пюре, каші, які повністю покривають потреби дитячого організму в вуглеводах. Як правило, вони не містять столового цукру - сахарози, і бажання деяких батьків підсолодити ту чи іншу страву на свій смак, щоб дитина більше з'їв, абсолютно неприпустимо. Така поведінка дорослих може привести до перекручення смакових відчуттів у дитини, відмови від наслідках страв і як наслідок - переїдання, надлишку ваги.

Після року дітям дозволяється вводити в харчування невелику кількість столового цукру, а також солодощі. Для дітей від 1 року до 3 років кількість цукру в добу становить 40 г, від 3 до 6 років - 50 г. Почати знайомство з солодощами можна з різних мусів, які готуються на ягідно-фруктовій основі (зі свіжих і свіжозаморожених ягід і фруктів) . Потім можна поласувати зефіром, мармеладом, пастилою, а також різним видами варення, джемів, повидла. В основі зефіру і пастили лежить фруктово-ягідне пюре, збите з цукром і яєчними білками. Вперше пригощаючи дитини зефіром, краще вибрати ванільний або вершковий, пізніше можна запропонувати зефір з фруктовими наповнювачами.
 
 
Мармелад - желеподібна кондитерський виріб, що отримується в результаті уварювання суміші фруктово-ягідного пюре, цукру, патоки (продукту переробки крохмалю), пектину. Краще не пропонувати дитині жувальні різновиди мармеладу, так як в них міститься багато барвників, до того ж він має жорстку консистенцію, і малюк ковтає його, практично не пережовуючи.

З трирічного віку (не раніше) можна пропонувати підросла крихті торти і тістечка, що не містять кремів на жировій основі, і нежирні сорти морозива (НЕ пломбір). Вживання солодощів не повинно носити характер заохочення для дитини і, звичайно, давати їх слід після основного прийому їжі або на полуденок.

До чотирирічного віку не можна давати дітям карамель і льодяники, так як існує ризик вдавитися. Що стосується шоколаду і какао, а також зефіру в шоколаді, цукерок в шоколаді і так далі, то дитині до трирічного віку краще з ними не стикатися. Шоколад містить в собі багато жиру і створює навантаження для ферментативної системи шлунка і підшлункової залози дитини. Зовсім не рекомендується його вживати маленьким алергікам і дітям із зміненими функціями підшлункової залози. Якщо немає протипоказань, то з трьох років можна давати трохи білого і молочного шоколаду, а з 5-6 років - інші його види.
 

Бджолиний делікатес

 
Окремо скажемо про мед. Він володіє не тільки високою поживною цінністю (за рахунок легко засвоюваних цукрів - глюкози і фруктози, калорійність його досягає 335 ккал / 100 г), але і цілющими властивостями. Квітковий бджолиний мед сприятливо впливає на органи травлення, покращуючи секреторну і рухову активність шлунка та інших органів, стимулює апетит і робить деякий послаблюючу дію на шлунково-кішечнийтракт. Крім того, мед має антимікробні властивості щодо ряду бактерій, що викликають порушення кишкової мікрофлори, підвищує стійкість організму до деяких вірусів, надає протизапальний і відхаркувальний ефект при захворюваннях дихальних шляхів.

Однак використання меду в харчуванні дошкільнят обмежено його високими алергенами. До 3 років вживання меду, як самостійного продукту, недоцільно. Він може входити в різні продукти дитячого харчування промислового виробництва (каші або печиво), але його кількість там мізерно мало. Після 3 років можна вводити мед в харчування дітей, але зрідка, не більше 1 -2 чайних ложок, додаючи його в деякі страви, як ласощі. Якщо дитина страждає алергією, вживати природні ласощі можна тільки після додаткової консультації з лікарем
Наслідки солодкого життя

Пригощаючи дитини різними солодощами, слід пам'ятати про те, що надмірне їх споживання може призвести до ряду захворювань. Наприклад, до карієсу - прогресуючого руйнування твердих тканин зуба з утворенням дефекту у вигляді порожнини. Вченими доведено, що сахароза володіє вираженою здатністю викликати цю хворобу. Низька частота карієсу у дітей спостерігається в тому випадку, коли рівень споживання цукру становить близько 30 г в день, що приблизно відповідає фізіологічній нормі його споживання.

Ще однією проблемою є ожиріння, спричинене надмірною прийомом їжі в порівнянні з рівнем енерговитрат, так зване аліментарне ожиріння (від лат. Alimentary - харчової). При цьому маса тіла дитини на 20% і більше перевищує нормальні значення для даного віку. У таких дітей виникають функціональні зміни центральної нервової системи, ендокринних залоз, знижується імунітет, підвищується ризик розвитку цукрового діабету і серцево-судинних захворювань. Існують і психологічні наслідки ожиріння: воно часто знижує самооцінку дитини, призводить до депресії.

Природно, ніхто з батьків не привчає дитину до солодощів свідомо. Нераціональне харчування починається зі спроб вирішити проблему поганого апетиту. Діти, на відміну від дорослих, не мають звички регулярно їсти. Їх апетит може сильно відрізнятися з кожним днем. Ця різниця може бути пов'язано з фізичною активністю.

Педіатри вважають, що немає необхідності вмовляти або примушувати дитину їсти. Не існує добровільно голодуючих дітей. Однак не слід піддаватися міфу про те, що дитина сама інстинктивно вибирає потрібну йому їжу. Саме батьки повинні ще в ранньому дитинстві сформувати любов дитини до правильного раціону. Малюкові потрібно прищепити смак до овочам, фруктам, супів і каш. І звичайно, не можна йти на поводу у дитини, пропонуючи йому солодощі і кондитерські вироби, якщо він відмовляється від їжі.

  • Количество: 0
  • Сумма: 0 грн.
заказать Очистить